Koers en Verhaalweek in Frankrijk

Voor nieuwe leiders in een oude wereld

Vooraanzicht domaine

Je bent bestuurder of manager bij de overheid of een grote organisatie. Of je werkt regelmatig als interimmer in één van deze rollen

De lat ligt hoog en jullie zijn ambitieus. Van verandering gaat jouw hart sneller kloppen. Je hebt je doel helder voor ogen, maar in jouw veeleisende baan moet je vaak schakelen tussen wat je wilt bereiken en hoe het nu is. Daar heb je lol in en dat weet je goed te organiseren voor jezelf.  

Je hebt met jouw energie veel verandering in gang gezet, maar nu loop je tegen een grens aan. Het lukt je niet om de status quo verder te doorbreken en hoe je je doel kunt bereiken. De mensen gaan niet snel genoeg mee. Een aantal zit volledig in de weerstand. Je voelt dat je energieniveau daalt en daar baal je van. 

Deze situatie heeft niet alleen impact op jou persoonlijk. Nu dingen stagneren, gaat dat ten koste van de slagvaardigheid van jullie organisatie en van jullie bijdrage aan maatschappelijke vraagstukken. 

Dat kan anders. Je kunt ervoor zorgen dat je jouw visie op zo’n manier deelt dat anderen enthousiast worden. Dat er vaart komt in de verandering. Mensen begrijpen niet alleen wat je van ze vraagt, maar zijn ook bereid om hun gedrag aan te passen. Daar krijgt je energie van. Je merkt dat alles in een stroomversnelling komt.   

Waarom lukt het niet om de verandering vlot te trekken?  

Voor het vlottrekken van een verandering heb je jouw natuurlijke kracht nodig. Die zijn we vaak kwijt of benutten die onvoldoende.  

Om mensen in beweging te krijgen van de oude naar de nieuwe wereld, ontbreekt vaak een doorleefd verhaal. Een verhaal met diepgang dat klopt met wie je bent en wat je doet. Jóuw verhaal dat antwoord geeft op de uitdagingen waar jijzelf en jouw organisatie voor staan. 

Waarom is dat verhaal er nog niet?

Je blijft steeds in hoog tempo in de actiestand en hebt te weinig tijd om je koers en je verhaal helder te krijgen. En om dat in je eentje helder te krijgen lukt bijna niet. Daarvoor moet je reflecteren met anderen. 

Nieuwe tijden vragen om nieuw leiderschap en een andere manier van communiceren. Dat leert niemand je en dat ben je voor een groot deel zelf aan het uitzoeken.  

Omgeving Domaine

Hoe lukt het dan wel? 

Door stil te staan bij wat het vraagt om een nieuwe leider te zijn in een oude wereld. 
Door de reis naar binnen te maken en al jouw natuurlijke vermogens aan te boren. 
Door tijd te maken in je drukke agenda om je koers en verhaal helder te krijgen.  
En dat naar buiten te brengen in een doorleefd verhaal. 

Dit is precies waarmee we je helpen in de Koers en Verhaalweek in Frankrijk.

Wat levert de Koers- en Verhaalweek in Frankrijk je op? 

Terug in Nederland heb je:  

  • Een heldere koers 
  • Meer balans tussen je verschillende vermogens en hoe je ze inzet als leider: IQ hoofd, EQ hart en emoties, FQ lijf en SQ zingeving
  • Jouw verhaal waarmee je anderen inspireert en de organisatie in beweging komt 
  • Persoonlijke ruimte om zonder belemmeringen je verhaal vrijuit te vertellen op een officieel podium, in een meeting of gesprek
  • Vertrouwen dat je de gewenste impact gaat maken
  • Rust en zekerheid over wat je te doen staat

Kort na de week horen we van de deelnemers terug dat hun team enthousiast is, de directie instapt en dat er meer openheid is om de echte issues te bespreken.

Dit is de Koers en Verhaalweek 

In deze week werk je zowel aan je leiderschap als aan je verhaal. Jouw leiderschap en je verhaal zijn twee kanten van dezelfde medaille. Het één kan niet zonder het ander om mensen mee te nemen in een verandering. Je kiest vooraf aan welk verhaal je wilt werken. Dan kan jouw persoonlijke verhaal als leider zijn, maar ook een verhaal voor jouw team of organisatie.

Daarmee gaan we een volle week aan de slag in een kleine groep van gelijkgestemden met maximaal 4 deelnemers. 

Je verblijft op het prachtige Domaine de Mont in de Nièvre. Een departement in de Bourgogne. Het Domaine is de hele week exclusief voor ons. Met veel mogelijkheden om je terug te trekken maar ook fijn met de groep te zijn. 

We gaan regelmatig de natuur in en maken elke dag een wandeling. Je krijgt handige gear, zoals een journal waarin je jouw eigen verhaal en reisverslag van de week maakt. 

De stilte, de natuur, de speciale plek, ze zijn allemaal onderdeel van de stappen die je zet in deze week.

70DEE25B A4B4 4658 9262 67BA09576C75 1 201 a v4

Het programma 

Dag 0 – Reisdag 

Ontvangst op de locatie. Je installeert je lekker in je kamer, ontmoet de anderen en geniet van het welkomstdiner.   

Dag 1 – De verbinding met jezelf en de ander 

Op deze dag maak je op een speciale manier kennis met de andere deelnemers. Je ervaart direct dat je los bent van de dagelijkse beslommeringen. Je stapt in de flow van de week. 

Dag 2 – Het verhaal dat al in je zit 

De koers is uitgezet en het begin van je verhaal krijgt vorm. Je wordt je bewust hoe jij jouw natuurlijke kracht als leider inzet en die oh zo belangrijk is om de impact te maken die je wilt. 

Dag 3 – De reis naar binnen, jouw persoonlijke verhaal 

Je ontdekt jouw persoonlijke diepere drijfveren. Je weet beter hoe je jezelf op een natuurlijke manier in de spotlight zet. En je ervaart wat je verhaal bij je publiek teweegbrengt als het helemaal vanuit jou komt.  

Dag 4 – De reis naar buiten, jouw podium 

Deze dag gaan we naar een inspirerende plek in de Morvan met veel historie. Daar laat je jouw verhaal verder groeien. Je leert hoe je omgaat met weerstand en tegenwerpingen.  

Dag 5 – Schrijf- en creatiedag 

Op de andere dagen heb je de nodige bouwstenen verzameld voor je verhaal. Vandaag krijg je alle ruimte om dat verhaal te maken in tekst en beeld.  

Dag 6 – Aarzelen en het tóch doen 

Je verhaal is klaar om verteld te worden. Je voelt je zeker en trots op wat je hebt bereikt. En dat vieren we met alle deelnemers. Je bent klaar om weer de stap terug naar Nederland te maken. 

Dag 7 – Reisdag 

Na het ontbijt in de vroege ochtend zwaaien we elkaar uit. Om het Franse gevoel nog even vast te houden, krijg je van ons een lekker lunch mee. 

Wat is in de week inbegrepen?  

  • Verblijf in een eigen kamer met sanitaire voorzieningen op het prachtige Domaine de Mont voor 7 nachten
  • Intake met ons voorafgaand aan de week om je vraag helder te krijgen
  • 6 trainingsdagen met individuele coaching in de week zelf
  • Terugkombijeenkomst na 3 maanden van een dagdeel
  • Logies, alle catering en uitstapjes buiten de deur
  • Alle trainingsmaterialen 

Niet inbegrepen in de week 

Vervoer naar de locatie. Hou rekening en reistijd van 8 uur met auto. Het is mogelijk om met de trein te komen. Als de groep compleet is, starten we een groepsapp en kunnen deelnemers met elkaar afspreken om te carpoolen. 

Collage met avatars

Wanneer en waar? 

De week vindt plaats van zaterdag 14 november (aankomstdag) tot zaterdag 21 november (vertrekdag).  

Locatiegegevens: Domaine de Mont in de gemeente Mont et Marré.

Jouw investering 

De investering voor deze Koers en Verhaalweek in Frankrijk bedraagt 7.500 euro (exclusief BTW). 

Het gaat om een serieuze investering in jezelf. Niet alleen in geld maar ook in tijd. Maar het resultaat is er dan ook naar. Stel je voor wat het je oplevert wanneer jij jouw verhaal kunt vertellen op een vrije manier waarmee jouw organisatie of team in beweging komt.  

Je leert in een groep met deelnemers van gelijkwaardig niveau de skills om steeds de reis naar binnen te maken en met een doorleefd verhaal naar buiten te komen.  

De week is een investering in je leiderschap, waar je de rest van je carrière profijt van hebt. 

Wat zeggen klanten?

We zijn echt met z’n allen naar een hoger plan getild
Bianca Boverhoff-van der Meer, Expert omgevingsgericht leiderschap en omgevingsgericht werken bij Solo ta hari BV
Ik wist al langer dat er een verhaal in me zat dat verteld wilde worden. Over mijn achtergrond, mijn familiegeschiedenis; een deel van mezelf dat altijd onderbelicht was gebleven. Zakelijk heb ik altijd goed kunnen uitleggen wie ik ben, wat en waarom ik dingen doe.
Lees meer
Je leert niet alleen een verhaal maken. Je leert hoe je een organisatie in beweging krijgt met je verhaal
Jean Frantzen, Strategisch Adviseur Duurzaamheid en Gezondheid bij DGMR
Ik weet al jaren dat ik presenteren heel leuk vind. En ik weet dat ik heel enthousiast kan vertellen. Maar of ik daarmee een goed verhaal breng en de impact heb die ik voor ogen heb, wist ik niet. Soms word je door een verhaal echt gegrepen.
Lees meer
De Koers en Verhaalweek was een totaalbeleving, alles was af
Ilona ten Boer, ITB Coaching
Ik was niet actief op zoek naar een training, maar ik had wel een verlangen. Om enerzijds aan mijn persoonlijk leiderschap te werken en anderzijds om mijn professionele verhaal concreet op papier te krijgen.
Lees meer
Dat heb ik bij geen enkele andere opleiding meegemaakt
Danitsja Glasbergen, Afdelingshoofd Control en Programma Administratie bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken
Ik zocht een training die mij kon helpen bij twee samenhangende vragen. Ik wilde meer rust vinden in mezelf, zonder daarbij mijn ambitie kwijt te raken.
Lees meer

    Over mij

    Na mijn baan bij de rijksoverheid startte ik in 2004 als zelfstandig presentatie professional. Sindsdien hielp ik honderden mensen om met de inhoud die hen aan het hart gaat anderen te inspireren. Daarover verscheen mijn boek Een goed idee is er om te delen. Het helpt mensen bij het vormgeven van sterke presentaties.

    Wanneer mensen hun verhaal krachtig over de bühne weten te brengen, zie ik groei in hun leiderschap.

    Pien v2

    Over Odette Meyer - leiderschapsexpert

    In haar 20+ jaar ervaring met het begeleiden van mensen, teams en organisatie valt het haar op dat moedig leiderschap altijd begint bij jezelf. Met je hoofd en je hart. Daar speelt zij als kunstenaar ook graag mee.

    De reis naar zelfkennis heeft Odette vastgelegd in haar boek Op reis door het universum van emotionele intelligentie. Met tekst en tekeningen die je op zielsniveau aanspreken. In haar theatercollege brengt ze de reis tot leven met verhaal, muziek en beeld.

    Odette

    Deze week geef ik samen met Odette Meyer

    Waarom kunnen wij je helpen?

    Met ons werk je in één week zowel aan je leiderschapskwaliteiten als aan het naar buiten brengen van jouw verhaal. Samen begeleiden wij je op jouw reis naar de impact die jij voor ogen hebt.


    Vrijblijvend gesprek: even samen bellen?

    Overweeg je om de Koers en Verhaalweek te doen, meld je dan via de button hieronder aan voor een vrijblijvend gesprek van ongeveer 45 minuten. Daarin bespreken we welke stappen je wilt zetten en bekijken we of en hoe de week aansluit op jouw behoefte. Let op: er is plek voor maximaal 4 deelnemers.

    Koers en Verhaaltraject voor teams

    Wil je met jouw team het Koers en Verhaaltraject volgen, dan kan dat. Deze verzorgen wij in Nederland. Op maat in 6,5 dag met maximaal 8 deelnemers. Je kunt de button hieronder gebruiken om een mail te sturen en een vrijblijvend oriëntatiegesprek te plannen.

     

    Foto Odette en Pauline geknipt